سوالات متداول

مشتریان می‌توانند به سه روش هزینه سرویس ها را پرداخت کنند :

 • نقدی
 • دستگاه کارت خوان
 • قراردادی، ودیعه ( مشتریان VIP )

شرکت تی‌ان‌تی این اطمینان را به شما می‌دهد که محموله‌های شما در هر کجای دنیا که باشد, به سریع‌ترین روش و در بهترین شرایط تحویل می‌گردند.

پس کرایه به معنی پرداخت هزینه حمل مرسوله توسط گیرنده است. شرکت تی‌ان‌تی پس از حمل مرسولات، در زمان تحویل به گیرنده، هزینه های پستی خود را دریافت می کند؛ در این سرویس فرستنده متعهد می شود که چنانچه گیرنده از پرداخت هزینه پستی خودداری کند شرکت علاوه بر برگشت مرسوله به فرستنده، هزینه های رفت و برگشت پستی را از فرستنده دریافت کند. خدمات پس کرایه فقط برای محموله های متعارف و غیر خطرناک که از وزن و ابعاد متناسب با سرویس مورد نظر برخوردار باشند قابل اجرا بوده و بدین منظور باید هماهنگی لازم با شرکت تی‌ان‌تی به عمل آید. به دلیل عدم پذیرش شرکتهای هوایی و محدودیت های امنیت پرواز، کالاهای خطرناک، مایعات و محموله های دارای وزن و ابعاد غیر متعارف مشمول خدمات پس کرایه اکسپرس نمی شوند. برای سفارش حمل این گونه محموله ها باید با واحد Special Service شرکت هماهنگی شود.

شما می‌توانید به 3 روش برای ارسال مرسوله پستی خود به کشور های مجاز اقدام کنید:

 • تماس تلفنی
 • سفارش به صورت حضوری
 • ثبت سفارش در وب سایت شرکت تی‌ان‌تی

بسته‌های بزرگ و کم وزن از طریق وزن حجمی خود قیمت‌گذاری می‌شوند. به طور مثال زمانی که فضای اشغال یک بسته بیشتر از وزن آن باشد, حجم مرسوله را از طریق ضرب طول و عرض در ارتفاع بر حسب سانتیمتر تقسیم بر 5000 محاسبه می‌شود.

فرمول محاسبه وزن حجمی بصورت ذیل می باشد :

 • طول X عرض X ارتفاع ( برحسب سانتی متر) تقسیم بر 5000
 • تامین خسارت از سوی شرکت تی‌ان‌تی بر مبنای قوانین مندرج بر روی پشت قبض چاپی و قوانین بین المللی IATA بوده و ضمنا شرکت تی‌ان‌تی مسئولیتی در قبال محموله شما در زمان‌هایی که خارج از دسترس شرکت ( فرودگاه, گمرک و ... ) باشد ندارد و در خارج از این زمان‌ها و مکان‌ها شرکت موظف به حفظ و نگهداری از کالای شما است.

  به علت تفاوت در زمان , قوانین گمرکی و صادرات- واردات , روزهای کاری، وضعیت آب و هوایی و همچنین موقعیت‌ های خاص و... در کشورهای مختلف امکان تعویق در زمان تحویل وجود دارد. تی‌ان‌تی تلاش بر تحویل سریع‌تر کالا در بهترین زمان را دارد.

  تمام کالاهای ارسالی می‌بایست تابع قوانین گمرکی و کشورهای مبدأ و مقصد باشند

  خدمات پستی تی‌ان‌تی به روش های ذیل انجام می‌شود:

  • کوریر پست
  • کارگو
  • اکسپرس ( پست سریع )
  • پس کرایه ( درب به درب )

  درب به درب سرویسی است که تی‌ان‌تی محموله پستی را از درب خانه شما تحویل و آن را به درب منزل یا محل کار مشتری تحویل می دهد.

  شرکت تی‌ان‌تی در حال حاضر تمام مرسولات پستی خود را در سریع ترین زمان ممکن به تمامی نقاط دنیا ارسال می‌کند.

  هر بسته ارسالی دارای یک شماره محموله است که از طرف شرکت ارائه می‌شود, و از طریق این شماره محموله مشتریان می‌توانند از طریق وب سایت رسمی شرکت تی‌ان‌تی و یا تماس با خدمات مشتریان از موقعیت محموله خود مطلع شوند.

  بله تی‌ان‌تی شامل این سرویس می‌شود که به درخواست خود مشتری صورت می‌گیرد که شامل هزینه مجزائی می‌ شود. ( با بخش خدمات مشتریان تماس بگیرید )

  مشتریان می‌توانند به دو روش ذیل از به مقصد رسیدن کالا خود اطمینان حاصل فرمایند:

  • تماس با بخش خدمات مشتری.
  • با وارد شدن به وب سایت تی‌ان‌تی و از طریق شماره محموله در قسمت رهگیری کالا.

  بله ، تغییرات در صورتی امکان پذیر است که محموله از شرکت خارج نشده باشد.

  برای خذف درخواست ثبت شده می‌بایست با بخش خدمات مشتریان تماس حاصل شود.

  بله ، امکان تغییر آدرس تا قبل از خروج بسته از کشور امکان پذیر است که شامل هزینه مجزایی می‌شود. ( با بخش خدمات مشتریان تماس بگیرید )

  در زمانی که فردی برای تحویل کالا در مقصد نباشد ، سریعاً با فرستنده تماس گرفته می‌شود و بعد از بررسی و حل شدن مشکل به وجود آمده محموله تحویل داده می‌شود. در غیر این صورت کالا برگشت خواهد خورد و فرستنده هزینه تمامی مراحل بازگشت محموله متحمل می‌شود.

  در صورت بروز هرگونه مشکلی در وضعیت محموله با بخش خدمات مشتریان تماس بگیرید.

  شماره رهگیری محموله عدد 9 رقمی است که بر روی قبض صادر شده ار سوی شرکت در زمان تحویل گرفتن محموله از فرستنده به مشتری اعلام می‌گردد.

  در همان روز بعد از دریافت کالا به سرعت اطلاعات محموله ثبت و قابل رهگیری است.

  در صورت بروز هرگونه مشکلی در وضعیت محموله با بخش خدمات مشتریان تماس بگیرید.

  با بخش خدمات مشتریان تماس بگیرید.

  در صورت عدم داشتن مشکل قانونی بسته ارسالی، تمام بسته ها در پایان همان روز جاری ارسال می‌گردد.

  تی‌ان‌تی برای ارسال محموله های پستی خاص، روش حمل و نقل ویژه و به برخی از کشورها دارد (برای اطلاعات بیشتر با بخش خدمات مشتریان تماس بگیرید)

  کالاهایی از قبیل : باطری های لیتیومی، مواد شیمیایی، پودرهای شیمیایی، مایعات و اسپری های معطر، مواد سمی و کالاهای آتش زا و ... کالاهای خطرناک (Dangerous Goods) محسوب می شوند. این کالاها تحت شرایط خاصی با توجه به مسیر و به برخی از کشورها حمل می گردند ( برای اطلاعات بیشتر با بخش خدمات مشتریان تماس بگیرید).

  بله، با توجه به مناسبت ها و اعلان قبلی از طریق سایت، مشتریان می توانند از پیشنهاد ها و تخفیف های مذکور استفاده کنند.

  در زمان تحویل گرفتن محموله پستی از شما عزیزان توسط پیکاپ من، ارائه اصل کارت ملی و کپی کارت ملی الزامی است.